עם התפתחות הרפואה המודרנית והעלייה בתוחלת החיים אנשים רבים מוצאים את עצמם במצב סיעודי הדורש טיפול צמוד ועזרה בפעולות יום יומיות.

חולה סיעודי מוגדר כאדם שאינו מסוגל לבצע לבדו 3 מתוך 6 פעולות יומיומיות מוגדרות: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, לאכול ולשתות, ללכת, להתרחץ וכמו-כן שליטה על הסוגרים. 

חשוב לזכור - מצב סיעודי אינו נגרם רק מזקנה. גם אדם צעיר שעבר תאונה עלול להיקלע למצב סיעודי ולהזדקק לעזרה קבועה ותמיכה סיעודית ממושכת.

הגורמים המטפלים כיום בישראל בנושא הסיעוד מספקים מענה חלקי ביותר. המוסד לביטוח לאומי אשר אמון על ישום חוק הסיעוד מעניק כיסוי מוגבל, משרד הבריאות אשר משתתף בעלויות עושה זאת לאחר מבחנים קפדניים ובתנאים מחמירים במיוחד ובסופו של יום קופות החולים השונות המעניקות כיסוי סיעודי עושות זאת בצורה מוגבלת ומותנה ולתקופה קצרה ובסכום מוגבל  אשר אינו מכסה מקרה סיעוד הנמשך לאורך שנים.

פירוט הכיסוי הביטוחי  על פי חוק, האחריות על טיפול באדם סיעודי חלה על משפחתו. ביטוח סיעוד מאפשר למשפחה לממן את הוצאות המחייה הגבוהות של החולה. הוצאות אלו כוללות משכורת חודשית למטפל, דמי חופשה, דמי כיס, חופשות, אש"ל, אחזקת הבית ועוד. בנוסף, תוחלת החיים עולה בהתמדה כך שאם החולה מבוגר, תשלומים אלו יחולו מידי חודש במשך שנים על המשפחה המעוניינת לאפשר ליקירה לחיות בכבוד. בכדי לממן את הטיפול הסיעודי ולעמוד בנטל, נאלצות משפחות לפדות חסכונות, להשכיר דירה שבבעלותם לכיסוי התשלומים, או לחפש דרכים אחרות למימון הטיפול.

ביטוח סיעודי בא להקל על המשפחה, שגם ככה מתמודדת עם מצב לא קל מבחינה נפשית, ולספק כיסוי כלכלי לטיפול המתמשך והיקר אותו דורש חולה סיעודי. כך באמצעות רכישת ביטוח סיעודי אתה מבטיח כי בעת הצורך לא טיפול לנטל על משפחתך.

חשוב לדעת !

בביטוח סיעודי הפרמיה (העלות נקבעת על פי גיל הכניסה והינה פרמיה קבועה לכל אורך חיי הפוליסה לכן ככל שתקדימו להצטרף בגיל צעיר כך תקבעו עלויות זולות יותר לכל אורך החיים.